MATURE®
Eğitim ve Danışmanlık Merkezi

Yurtta Barış, Dünyada Barış

Çocuk Gelişimi ve Eğitiminde 30 Yıl

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam38
Toplam Ziyaret83344
Bütün Dünya
Site Haritası

Dergi Haberlerimiz

DERGİLERDE MATURE


BusinessWeek

Türkiye

Çocuklar Ev Öğretmenlerine Emanet

Devir değişti. Artık çocuklara iyi niyetli komşu teyzeler değil eğitimli Ev Öğretmenleri bakıyor.

Yaşamımızın büyük bir bölümünü kapsaması nedeniyle bazı güzelliklerden mahrum kalmak ne yazık ki kaçınılmaz. Çalışan ebeveynler için vazgeçilmiş zevklerden biri de çocuğu büyürken yanında olmak.

Anne Bebek

Temmuz 2003

Bebeğinizi kime emanet edebilirsiniz?

Eğer çalışıyorsanız, bebeğinizi dünyaya getirdikten sonra iilk akla takılan soru bu olur. Onu emanet edebileceğiniz kişinin güvenilirliği sizin için çoğu zaman belirsizlikten ibarettir. Söz konusu olan binbir zorlukla dünyaya getirdiğiniz bebeğiniz olunca kararsız kalmak da en doğal hakkınız.

    AKTÜEL

30 Ocak 2003 Sayı 602 s.50

Zeynep Güler

Doğru Bakıcıyı Bulmanın Yolları

Çalışan anne ve babaların en büyük korkularından biri, çok iyi tanımadıkları birinin ellerine teslim ettikleri çocuklarının kötü muamele görmesi, başına bir şey gelmesi. Aileler bakıcı seçerken çoğu zaman kendi önceliklerini düşünüp çocuğu ikinci plana atıyor, bu da çocuğun gelişimi açısından zararlı oluyor.

NATUREL

Ekim 1997 s.38 

Emel Alptekin

Bakıcı Yerine Ev Öğretmeni

Eğitim ve aile danışmanlığı merkezi MATURE' de hedeflenen, bağımsız, kendini ifade edebilen çocuklar yetiştirmek. Bunun için de çocuğun gelişim aşamalarında ona destek verebilecek Ev Öğretmenleri ile çalışıyor.

TEMPO

24 Nisan 1996
 Sayı 17 s.152

Dilek Kaykılar

Çocuğunuza Özel Öğretmen 

Bugünlerde bakıcı arayanlar, çocuklarına uygun bakıcıyı bir türlü bulamayanlar bu yazı sizin için. Çocuk bakıcılığına yeni bir boyut getiren MATURE, bakıcınızı önce eğitip sonra size gönderiyor. Ev Öğretmeni yetiştiren bu kuruluşun hedefi...

POWER EKONOMİ

Aralık 1998

Dadılar Artık Öğretmen

Çalışan anne ve babaların, çocuklarına iyi bir bakım ve eğitim sunma isteği, yüzlerce firmayla bir milyon çalışanı olan dev bir sektör yarattı. Dadılar, beyaz perdeden gündelik yaşama girerken biraz değiştiler. Ama daha da önemlisi, çalıştıkları alan, sayıları yüz binlerle ifade edilen dev bir sektör haline geldi.

Bebeğim ve Biz

Mayıs

"Bakıcınızı Doğru Seçin"

Bir bebek sahibi olmayı düşünüyorsunuz ama çalıştığınız için çocuğunuza kimin bakacağı sorusu sürekli kafanızı kurcalıyor. Bu yüzden şimdiden çocuğunuza bakacak birini bulmanızda ve bu konuyu araştırmanızda yarar var.

OPTIONS

Kent Rehberi

Aralık 1996 s.136

MATURE yeni bir meslek geliştirmiş. Ev Öğretmenliği. Çocuğa bakan kişinin tutum ve davranışlarının çocuğun gelişimini etkilediğine inanan kurucular, okul öncesi eğitimin çok önemli olduğunu vurguluyorlar.

 

Kadınca

Aralık 1996, s91

İş garantili meslek kursları emrinizde

MATURE 0-3 ve 6-12 yaş arasındaki çocukların her türlü ihtiyacını karşılayacak şekilde Ev Öğretmenleri yetiştiriyor. Adaylar, iletişim, hastalıklar, ilk yardım, güvenlik önlemleri, bebek bakımı, çocuğun gelişim aşamaları ve uygulanacak eğitimler konusunda bilgiler ile donatılıyor. MATURE, Ev Öğretmeni ve aile arasında üçlü bir sözleşme yapılıyor Ev Öğretmenleri, lise ve üniversite mezunu gençler arasından seçiliyor.

Yorumlar - Yorum Yaz
  
MATURE

     Telefon
     0.216.327 06 39
     0.533.262 54 57

          

 mature.egitim@gmail.com

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.098532.2271
Euro34.815134.9546
Takvim