MATURE®
Eğitim ve Danışmanlık Merkezi

Yurtta Barış, Dünyada Barış

Çocuk Gelişimi ve Eğitiminde 30 Yıl

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam38
Toplam Ziyaret83344
Bütün Dünya
Site Haritası

Hürriyet Gazetesi


HÜRRİYET  GAZETESİ

Bakıcı Değil "Ev Öğretmeni"


Bir bebeğiniz oldu. Onu çok seviyorsunuz ve iyi bir eğitim almasını istiyorsunuz. Ama bir mesleğiniz ve yoğun bir çalışma hayatınız var. Ne yapacaksınız?

Elbette her anne babanın yaptığını; bir bakıcı tutacaksınız.

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı Semra Yirmidokuz, çocuklarımızı teslim edeceğimiz kişinin sadece "bakıcı" olmasının yeterli olmadığı düşüncesinde: "Bakıcı aynı zamanda eğitimci olmalı. Çocuk bakmanın yanı sıra yemek pişirip, evi de temizleyen biri değil. Sadece ve sadece çocuğun doğru ve bilimsel biçimde bakımını ve eğitimini üstlenebilecek biri".

GÖZLEM RAPORLARI

Eğitim programında neler mi var?
"Ev Öğretmenliği" kavramından güvenliğe, sağlıktan hijyene kadar pek çok şey. Eğitimcinin hazırladığı 'gözlem raporları'nda ise çocuğun algılamasından problemleri çözme yeteneğine, dil gelişiminden özbakım becerilerine kadar pek çok konu ele alınıyor. "Çocuğun yuva eğitiminden maksimum yararlanabilmesi için 0-3 yaşta iyi eğitilmesi gerekir. Kendi başına yiyebilmeli, iyi bir tuvalet eğitimi almalı, kendine güvenli olmalı, bağımlı olmamalı" diyorlar.

EĞİTİMLİ GENÇLER

Semra Yirmidokuz ile eşi Ali Yirmidokuz, çocuklarının bakılırken eğitilmesini de isteyen anne babalar için oldukça geniş kapsamlı bir hizmet sunuyor. ...çocuk bakımının yanlış inançlardan uzak, sevgi dolu bir ortamda, doğru yöntemlerle yapılmasını sağlamaya çalışıyorlar.

Çocuğa Bilimsel Bakım

12 Mart 1995 s.10

MATURE Eğitim Danışmanlık çocuk için bilimsel bakım ve eğitim programını başlattı. Anne, baba ve çocuk çocuk sağlığı, eğitimi uzmanı Semra Yirmidokuz'a gidiyor. Çocuğun gelişim durumu ve ihtiyaçlarına birlikte karar veriliyor. Uygun eğitim ve nasıl verileceği de belirleniyor. Eğitim, gündüzleri tam gün ya da yarım gün ailenin evinde veriliyor.


Çocuğu Olanların Dikkatine

20.02.1995 s.19

Sağlıklı, kendine güvenen, sorumluluk duyguları gelişmiş, bağımsız ve mutlu çocukların yetiştirilebilmesi amacıyla MATURE olarak "Bilimsel Bakım ve Eğitim" uygulamasını başlattık. Gelin MATURE ile tanışın. Semra Yirmidokuz.


Yorumlar - Yorum Yaz
  
MATURE

     Telefon
     0.216.327 06 39
     0.533.262 54 57

          

 mature.egitim@gmail.com

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.098532.2271
Euro34.815134.9546
Takvim