MATURE®
Eğitim ve Danışmanlık Merkezi

Yurtta Barış, Dünyada Barış

Çocuk Gelişimi ve Eğitiminde 25 Yıl

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam18
Toplam Ziyaret75943
Bütün Dünya
Site Haritası

Star Gazetesi


STAR  GAZETESİ


13.05.2001

Eğitim

Geliştiren Ailede Gelişen Çocuk

Mature Eğitim ve Özel İstanbul Çevre Koleji, Anneler Günü'ne özel bir söyleşi düzenliyor. Konuk, ünlü dil psikoloji uzmanı Doğan Cüceloğlu...

Anneler Günü dolayısıyla Mature Eğitim ve Özel İstanbul Çevre Koleji'nin işbirliği ile bugün, çok özel bir söyleşi var. Konusu 'Geliştiren Ailede Gelişen Çocuk' olan söyleşinin konuşmacı konuğu ise uzmanlık alanı algılama, öğrenme ve dil psikolojisi olan Doğan Cüceloğlu. Cüceloğlu aynı zamanda söyleşi sonrası aralarında Çocuk, İnsan İnsana, İyi Düşün Doğru Karar Ver ve Savaşçı adlı kitaplarını imzalayacak.

Siz de çocuğunuzun mutlu olmasını istiyorsanız, bu bilinci bir an önce kazanmalısınız.

Niçin? Çünkü çok az insan yavrusu sağlıklı bir ortam içinde büyür. Geliştiren iletişim ortamı çocuğun potansiyelini tanıyan, ona değer veren, onun özünü besleyen bir bilinç üzerine kurulmalıdır.

Aile içindeki etkileşimler

Mutlu çocuklar yetiştirmenin ve aile fertleri arasında sağlıklı iletişim kurabilmenin anahtarlarının verileceği söyleşinin konuğu Cüceloğlu, 'Sağlıklı ailede çocuğa öğretilen kendi algılamasının, düşünce ve davranışının önemli olduğudur' diyor.

'Aile içindeki etkileşimler hep bu temel mesajı veriyorsa, çocuk gelişimi boyunca merak etmeyi, düşünmeyi ve kendi istediği yönde hareket etmeyi öğrenir' diyen Cüceloğlu, ailelere şu mesajı iletiyor. 'İnsan yavrusu anlamlı, doyumlu, sağlıklı ve coşkulu bir yaşam için gerekli tüm potansiyelle doğar. Ne var ki, çok az insan yaşamında mutluluğu gerçekleştirir.


Yorumlar - Yorum Yaz
  
MATURE

     Telefon
     0.216.327 06 39
     0.533.262 54 57

          

 mature@mature.com.tr

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.839428.9549
Euro31.681531.8084
Takvim