MATURE®
Eğitim ve Danışmanlık Merkezi

Yurtta Barış, Dünyada Barış

Çocuk Gelişimi ve Eğitiminde 30 Yıl

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam38
Toplam Ziyaret83344
Bütün Dünya
Site Haritası

Posta Gazetesi


POSTA  GAZETESİ


Bakıcı Değil Ev Öğretmeni     21 Ekim 1997


Bir Eğitim ve Aile Danışmanlığı Merkezi olan MATURE'de çalışan Ev Öğretmenlerinin görevi yalnızca anne, baba evde olmadığı saatlerde çocuğu gözetmekten ibaret değil.

Çocuk gelişiminde anne babalara artık Ev Öğretmenleri yardımcı olacak.

Çocuklarını bakıcılara emanet edemeyen ve gelişimlerini sağlıklı bir şekilde tamamlamalarını isteyen ailelerin başvuracakları bir adres var: MATURE. Bir Eğitim ve aile danışmanlık merkezi olan MATURE, çocuğu bilinçli bir şekilde eğitip yetiştirmeyi hedefliyor. Bağımsız ve kendini ifade edebilen çocukların yetiştirilmesi için gelişim aşamalarında onlara destek olacak Ev Öğretmenleri ile çalışılıyor.

0-3 ve 7-12 yaş arasına eğitim veren MATURE'de sosyal gelişmeleri açısından yuvaya gitmeleri gerektiğine inanıldığı için 3-6 yaş arası kapsam dışı bırakılmış. Burada çalışanlar da çocuk bakıcısı değil Ev Öğretmeni olarak adlandırılıyor.

MATURE yöneticilerine göre geleneksel yetiştirilme biçimi ve bilinçsiz bakıcılar yüzünden çocuklar gelişim aşamasında desteklenmek yerine köstekleniyorlar. Bu yüzden MATURE'de seçilen belli bir eğitim düzeyindeki adaylar özel bir eğitim programından geçiriliyor.

Çocuğun gelişim aşamaları konusunda anne baba da bilgilendirilerek bir eğitim programı oluşturuluyor. Ev Öğretmeni de bu program uyarınca çocuğun gelişmesini sağlayacak ortamlar yaratıyor. Çocukla birlikte evde yaptıkları çalışmalar Ev Öğretmeni tarafından not alınıyor. Bu notlar her ay anne baba, çocuk Ev Öğretmeni ve bir MATURE aile danışmanının katılımı ile gerçekleşen bir toplantıda ele alınıyor. Çocuğun ne durumda olduğu ve bir sonraki ay neler yapacağına karar veriliyor.

               
 Modern Çocuk Bakıcıları        30 Temmuz 1995Sağlıklı, eğitimli, gelişmiş bir nesil için hizmet veren MATURE Bilimsel Bakım ve Eğitim Merkezi, ailelere eğitimli öğretmen sağlıyor.

MATURE Bilimsel Bakım ve Eğitim Merkezi topluma, sağlıklı, kendine güvenen, sorumluluk duyguları gelişmiş, bağımsız kişilikli mutlu çocuklar yetiştirmek amacıyla kurulmuş. Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı Semra Yirmidokuz ve Ali Yirmidokuz çiftinin kurduğu MATURE, üniversite mezunu gençler arasından seçtiği Ev Öğretmenlerine 15 günlük kurs uyguladıktan sonra ailelere gönderiyor.

0-3 yaş ve 6-12 yaş arasında çocukları olan aileler Ev Öğretmeni talebiyle başvurduklarında, özel yetiştirilmiş Ev Öğretmenleri, aile ve çocukla tanıştırılıyor.
Yorumlar - Yorum Yaz
  
MATURE

     Telefon
     0.216.327 06 39
     0.533.262 54 57

          

 mature.egitim@gmail.com

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.098532.2271
Euro34.815134.9546
Takvim