MATURE®
Eğitim ve Danışmanlık Merkezi

Yurtta Barış, Dünyada Barış

Çocuk Gelişimi ve Eğitiminde 30 Yıl

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam23
Toplam Ziyaret84285
Bütün Dünya
Site Haritası

Tempo Dergisi

TEMPO DERGİSİ


Çocuğunuza Özel Öğretmen

24 Nisan 1996 Sayı 17 s.152,

Dilek Kaykılar

Tempo Dergisi Telefonu: 0212 410 32 82

Bugünlerde bakıcı arayanlar, çocuklarına uygun bakıcıyı bir türlü bulamayanlar bu yazı sizin için.
Çocuk bakıcılığına yeni bir boyut getiren MATURE, bakıcınızı önce eğitip sonra size gönderiyor. Ev Öğretmeni yetiştiren bu kuruluş...
Çocuğunuzu komşu kadınlar yerine, 0-3 yaş arasındaki çocukların her türlü gereksinimini karşılayan  "Ev Öğretmenleri" yetiştirmektedir.
... Ev Öğretmeni adayları 30 saat süre ile iletişim, hastalıklar, ilk yardım, güvenlik önlemleri, bebek bakımı, çocuğun gelişim aşamaları ve uygulanacak eğitimler konusunda pratik bilgiler ile donatılıyorlar.
Çocuğa kim bakacak?
Çalışan anne babaların en büyük sorunlarından birisi bu. İlk elde hemen devreye sokulan anneanne, babaanne, eğer onlar yakında değillerse ailenin kendi sokağından, mahallesinden bir komşu veya tanıdık aracılığıyla bulduğu çocuk bakıcıları devreye girer çocuk bu kargaşa içinde büyüyüp giderdi; çocuk bakıcısı şirketleri hayatımıza girene kadar.
Ancak boy boy ilanlarla ortaya çıkan bu organizasyon şirketlerinden birçok anne babanın ağzının yanması başka bir sorunu gündeme getirdi. Çocuk bakıcılarının özellikleri, eğitimleri, kişilik yapılan hakkında hiçbir bilgi sahibi olunmadan çocukların yanına yollanan bu kişiler, kötü bir tecrübe olarak anılarına geçebiliyordu.
İşte böyle denetimsiz ve başıboş çocuk bakıcılığı manzarasının arasında hemen farkedilen bir kuruluş bu tür sorunları çözme iddiasıyla anne babaların gönlünü fethetmiş bile.
Ne yazık ki, hayatta en çok önem verdiğimizi söylediğimiz çocuklarımıza en eğitimsiz kişileri layık görüyoruz.
Çocuklar bu eğitimsiz kişilerin elinde çok zor değiştirilebilecek davranış bozuklukları geliştiriyorlar.
Mature Eğitim Danışmanlık adlı bu kuruluş, deyim yerindeyse bir "akademi."
0-3 yaş arasındaki çocukların her türlü gereksinimi karşılamaya yönelik "Ev Öğretmenleri" yetiştiren kuruluşu Semra ve Ali Yirmidokuz çifti yönetiyor.
Semra Yirmidokuz, Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü mezunu. Eşi Ali Yirmidokuz ise eczacılık eğitimi almış. Ali Yirmidokuz:
Mature'nin kurallarına göre, ev öğretmenleri, günde on saat çalışıp, haftada iki gün izin yapar. Görev süresi içinde çocukla ilgili her tür işi yapar.
Çocuğun yemeğini yapmak, meyve suyunu hazırlamak, odasını düzenlemek, gerektiğinde çamaşırını yıkamak ve çocuğun zihinsel gelişimine yararlı yeni oyunlar öğretmek ev öğretmenlerinin görevleri arasındadır. Çocukla ilgili bu görevler dışında ev işi yaptırılamaz.
Ev öğretmeninin görevlerinin yanı sıra yapmaması gerekenler de yazılı olarak kurala bağlanmış. Bu kurallara göre ev öğretmeni ailenin izni dışında televizyonu açmaz, çok gerekmedikçe telefonu kullanmaz ve telefon numarasını yakınları dışında kimseye vermez.
Yorumlar - Yorum Yaz
  
MATURE

     Telefon
     0.216.327 06 39
     0.533.262 54 57

          

 mature.egitim@gmail.com

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
Takvim