MATURE®
Eğitim ve Danışmanlık Merkezi

Yurtta Barış, Dünyada Barış

Çocuk Gelişimi ve Eğitiminde 30 Yıl

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret84281
Bütün Dünya
Site Haritası

Ekonomist DergisiEKONOMİST

Ekonomist                                                
26 Mart 1995               Ayda 10 Milyona Çocuk Bakımı


Çocuğun bakımı ve eğitimi, birlikte olacağı kişi ile yakından ilgilidir. Günümüzde özellikle çalışan kadınların yoğun olduğu büyük kentlerde karsımıza sorun olarak çıkan "çocuk bakıcısı" konusu, pek çok ailede halen çözümlenebilmiş değil. Genellikle çocuk okula başlayana, hatta kendi kendine bakacak duruma gelene kadar süren yuva, özel bakıcı, ana okulu, etüt sınıfı arayışı, yaşanması çok olağan olaylardan biridir.

Son yıllarda ailelerin bu sorununa çözüm bulmak ve bunu iyi bir girişim konusu olarak başarmak için pek çok firmanın faaliyete geçtiği bir gerçek. Özellikle evlere özel bakıcı gönderen firmaların sayısında hızlı bir artış yaşanıyor. Simdi ise özel bakıcı konu-suna bilimsel yöntemle yaklaşan ve önce eğiticisini eğiten şirketler faaliyette. Bunlardan biri de MATURE Eğitim Danışmanlık. Karı koca Semra ve Ali Yirmidokuz tarafından kurulan şirket, uyguladığı özel programlar ve düzenlediği doğum günü partileriyle oldukça iddialı. MATURE Eğitim Danışmanlık şirketinin amaç ve çalışmalarıyla ilgili olarak Semra Yirmidokuz ile görüştük.  

Kuruluş Amacı

Bizim amacımız, sağlıklı, kendine güvenen, sorumluluk duygulan gelişmiş bağımsız ve mutlu çocukların yetiştirilmesidir. Kişinin kendisi hakkında vardığı yargı, bilinç altına yerleşerek, onun düşünce ve davranışlarını etkileyecektir.

Yani, okul öncesi çocuğa karsı gösterilen davranışlar ve verilen eğitim, gelecekteki kişiliğinin ve mutluluğunun belirlenmesinde etkili olacaktır.

Çalışma şeklinizi ve bakıcıyı nasıl seçtiğinizi anlatır mısınız?

Yirmidokuz: Çocuğun bulunduğu evde tam gün veya yarım gün bakim sağlıyoruz. Tam gün 10 milyon, yarım gün iyin ise 6 milyon lira ücret alınıyor. MATURE ekibini oluştururken ise çocuk gelişimi alanında mesleki eğitim almış gene mezunlar arasından ilk secimi yapıyoruz. Daha sonra "bilimsel bakim ve eğitim" kurslara katılan adaylar, bu kurs uygulaması sonrasında ekibimizin bir üyesi oluyor. Ekip üyesi, her zaman MATURE'den danışmanlık desteği alıyor. Gerektiğinde çocuğun gelişme durumuna göre, üyemize özel eğitim de veriliyor. Niye eğitimi bilimsel yönüyle ele aldık? Çünkü çocuğun kendi hakkındaki kanisi 4-5 yaslarında oluşur. Değişmesi çok zor olan bu kanı, ömür boyu devam edecektir.

Uyguladığınız yöntemler arasıda, özel bakım gerektiren çocuklara yönelik olanlar da var mı?

Yirmidokuz: İşitme kaybı olan bir öğrencimize özel bir sosyal öğrenme programı hazırlandı. Yada hastalıkları nedeniyle 1 ay yuvaya gidemeyen üçüzler için anne ve baba özel bir eğitim programı talep ettiğinde, yine gerekli program uygulandı.Yorumlar - Yorum Yaz
  
MATURE

     Telefon
     0.216.327 06 39
     0.533.262 54 57

          

 mature.egitim@gmail.com

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
Takvim