MATURE®
Eğitim ve Danışmanlık Merkezi

Yurtta Barış, Dünyada Barış

Çocuk Gelişimi ve Eğitiminde 30 Yıl

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam35
Toplam Ziyaret81456
Bütün Dünya
Site Haritası

Sınav Kaygısı


SINAV  KAYGISI


Sınav Kaygısı

Ferahim Yeşilyurt


Kitap İçin Ne Dediler ?
Kamil Masaracı’nın çizgileriyle öğrencilere ve tüm velilere… Her öğrenci sınav öncesi heyecanlanır, telaşlanır; kimisi yakınır, sinirlenir ve büyüklerin kendisini anlamadığını düşünür. Ferahim Yeşilyurt da sınav kaygısını giderecek çözüm önerileri getiren, her öğrencinin, velinin sıkılmadan okuyabileceği ve kendinden bir parça bulabileceği bir başvuru kitabı hazırladı. ÖSS-OKS’de Sınav Kaygısı ve Baş Etme Yolları, sınavlara en iyi şekilde hazırlanmak, kaygılarından kurtulmak ve sınava en iyi motivasyonla girmek isteyen herkesin kolaylıkla yararlanabileceği bir kaynak.Sevgili okuyucular,

Ülkemizdeki ekonomik sorunlar ve işsizliğin yüksek oranda olması nedeniyle aileler çocuklarını geleceklerini garanti altına almak amacıyla iyi bir eğitim almalarına çalışmaktadırlar. Bu nedenle toplum tarafından ‘saygın‘ olduğu ve bol kazanç getireceği düşünülen mesleklere olan ilginin gün geçtikçe arttığını görüyoruz.

Öğrenci sayısının artmasına karşın OKS, ÖSS gibi sınavların kazanma oranının çok yüksek olmaması, öğrencilerin kendilerini bir yarış ortamında hissetmelerine ve bu yarışta da yoğun sınav kaygısı yaşamalarına neden olmaktadır.

ÖSS, OKS, KPSS…. Ve birçok seçme sınavında genel mentalite şudur. Aynı anda bilgi birikimin olacak, bu bilgi birikimini gizlenmiş soruda bulacaksın, bunu sınırlı bir zamanda ve ağır kaygı altında yapacaksın. Bu dört ayağı tamamlayabilirsek başarı vardır. Ayaklardan biri eksikse başarı olmaz. “Kaygı ile baş etmeyi Öğrenmek” bu sebeple çok önemli.

Sevgili kardeşim Ferahim Yeşilyurt bu kitapta öğrencilerin sınav kaygısını azaltmak için neler yapabileceklerini uygulamalı ve anlaşılır biçimde anlatmakta, anne babalara, çocuklarına gerçek anlamda destek olabilmeleri için gereken noktalarda ayrıntılı bilgiler vermektedir.

Tüm yönleri ile sınav kaygısını ele alan kitabın sınav maratonundaki öğrenci ve velilere yol göstereceğine inanıyorum.

Sevgi ve Saygılarımla…
Prof. Dr. Arif Verimli, PsikiyatristKaderimizi elimize almak?, beklentilerimizi gerçekçi bir temele oturtmak ve sınav kaygılarımızı giderici uygun çözüm stratejileri geliştirmekle mümkündür. Uyumlu ve doyumlu bir hayat yaşamak, zamanımızın büyük bölümünü verdiğimiz sınavlardan zevk almamıza da bağlıdır. Tam bu noktada bize Kuramsal bilginin deneyimle birleştiği başarılı ve mutlu olmak için pratik bilgiler içeren bir başucu kitabı.
Ali AKDOĞANPedagog

Okul Müdürü
ÖSS ve OKS nin varlığı sürdükçe, hatta öğrencilik hayatı boyunca sınav kaygısına yönelik, hem öğrenciler hem de aileler için başucu kitabı olabilecek nitelikteki bu kitaba, yorum yazabilmenin sevincini yaşıyorken, Psikolog Ferahim Yeşilyurt’a ‘aklına, ruhuna sağlık’ diyorum. 
Jülide SevimPsikologBaşarısızlığa tahammül olmayan bir dünyada varolmak için gençlerin önlerine dizilen sınav maratonunu da ruh sağlıklarını bozmadan tamamlaması gerekiyor. Kitap başarıyı ararken kaygı duymanın da normal bir duygu olduğunu gençlere ve ailelerine hatırlatırken, kaygıyla sağlıklı mücadele yöntemlerini okuyucuyla paylaşıyor.

Sibel Güneş, Gazeteci
Yorumlar - Yorum Yaz
  
MATURE

     Telefon
     0.216.327 06 39
     0.533.262 54 57

          

 mature.egitim@gmail.com

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.382232.5119
Euro34.402534.5404
Takvim