MATURE®
Eğitim ve Danışmanlık Merkezi

Yurtta Barış, Dünyada Barış

Çocuk Gelişimi ve Eğitiminde 30 Yıl

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret85773
Bütün Dünya
Site Haritası

Sık Sorulan Sorular


SIK SORULAN SORULAR

Kurulduğumuzdan bu yana en sık sorulan sorular :

  1. Adınız neden MATURE ?
  2. MATURE sistemini hangi ülkeden satın veya örnek aldınız ?
  3. MATURE kurucuları kimlerdir ?
  4. Niçin bakıcı bulmuyorsunuz ?
  5. Bakıcılara neden Ev Öğretmeni diyorsunuz ?
  6. Bilimsel bakım nedir ?
  7. Bebeğime ne zaman eğitim vermeye başlayabilirim ?

 

1. Adınız neden MATURE?

Amacımız kişiliği gelişmiş çocukların gelişimine katkıda bulunmak. Bu nedenle gelişimini tamamlamış anlamına gelen MATURE yi isim olarak seçtik.
2. MATURE sistemini hangi ülkeden satın veya örnek aldınız?

MATURE® Eğitim ve Aile Danışmanlığı Merkezi'nde uygulanmakta olan ekip çalışmasının dünyada bir benzeri yoktur. Kurucumuz Semra Yirmidokuz Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümünde öğrenciyken 0-3 yaşın eğitiminin ülkemizde ihmal edildiğini fark etmiştir. Bu konu üzerindeki düşüncelerini çalışma hayatı sırasında yoğunlaştırmış, kızı Pınar'ın doğumundan sonra düşüncelerini hayata geçirmiştir.

3. MATURE kurucuları kimlerdir ?


MATURE®, Haziran 1994 te, Semra Yirmidokuz (HÜ Çocuk Gelişimi ve Eğitimi 1986, İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Master, 2005) ve Ali Yirmidokuz (Eğitimci, İÜ Ecz. Fak. 1977, İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Master, 2006) tarafından kurulmuştur. Kızları Pınar'ın (30.08.1993 doğumlu ) gelişimi için hazırladıkları eğitim programını sistem haline getirerek diğer ailelerin de yararlarına sunmayı arzu etmişlerdir. Bu yönteme " Bilimsel Bakım ve Eğitim " adını veriyoruz.

Kurucularımız4. Niçin bakıcı bulmuyorsunuz?

Amacımız, sağlıklı, kendine güvenen, sorumluluk duyguları gelişmiş, duygu ve düşüncelerini ifade edebilen, bağımsız kişilikli, yaratıcı, sevgi dolu ve mutlu çocukların yetiştirilmesine katkıda bulunabilmektir. Her hangi bir bakıcı ile bu amacı gerçekleştirebilir miyiz?

5. Bakıcılara neden Ev Öğretmeni diyorsunuz?

Ev Öğretmenliği Sistemi mi ? Bakıcı mı ?

MATURE® eğitim programına katılmış, başarılı olmuş MATURE® ile çalışabilen ve sistemin içinde eğitim programı uygulayabilen nitelikli kişilerin adı Ev Öğretmeni®dir. Ev Öğretmeni® çocuğun gelişimine katkıda bulunur. Ev Öğretmeni® MATURE® aile danışmanının çocuk için özel olarak hazırladığı eğitim programını (bakım eğitimin önemli bir parçasıdır) ailenin evinde uygular.

Çocuk bakıcısı çocuğa bakan kişidir.Çocuğa en fazla kendinde var olanı verebilir. Bakıcıların niteliklerini görgülerini ve birikimlerini incelerseniz çocuğunuza ne kadar katkıda bulunabileceklerini, diğer bir deyişle neler veremeyeceklerini anlayabilirsiniz.

Çocuk Bakıcısının Aileye Yararları
Çocuğumuza bakarken bize de bakar.
Çocuğun bakımının yanında, evin derlenip toparlanmasını, yemeği, ütüyü, temizliği bir kişiyle ve ucuza çıkartabiliriz.
Biz ne dersek onu yapar kendi bildiğini uygulamaz (mı acaba?)

Çocuk Bakıcısının Çocuğa Yararları
Çocuğumuza bakar
Kendi bilgi ve görgüsünü çocuğumuza aktarır.


6. Bilimsel bakım ve eğitim nedir ?

Sürekli araştırma ve geliştirme yapılan ülkelerdeki uygulamalar kapsamlı bir şekilde izlenmektedir. Çocuğun bakım ve beslenmesine ilişkin uygulamalar ailenin güvendiği çocuk doktoru tarafından belirlenmiştir. Çocuğun gelişimi aile danışmanı tarafından saptanıp eğitim programı çocuğa özel olarak hazırlanmaktadır. Bakım ve beslenme programı çocuk doktoru, eğitimi de aile danışmanı tarafından hazırlanmakta, Ev Öğretmeni de uygulamaktadır. Bu yönteme, "bilimsel bakım ve eğitim" adını veriyoruz.

 

7. Bebeğime ne zaman eğitim vermeye başlayabilirim ?

Bebeklerin eğitimi, mevcut bilimsel verilere göre ve pratik olarak doğumla birlikte başlamaktadır.

Yorumlar - Yorum Yaz
  
MATURE

     Telefon
     0.216.327 06 39
     0.533.262 54 57

          

 mature.egitim@gmail.com

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.787732.9191
Euro35.540735.6832
Takvim