MATURE®
Eğitim ve Danışmanlık Merkezi

Yurtta Barış, Dünyada Barış

Çocuk Gelişimi ve Eğitiminde 25 Yıl

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam18
Toplam Ziyaret75943
Bütün Dünya
Site Haritası

Haluk Yavuzer

      


E-posta: halukyavuzer@turk.net

Sayın Haluk Yavuzer'i kitapları aracılığı ile tanımıştım. Daha sonra uygulamalı Psikoloji Mastır Programında öğrencisi olmuştum. Derslerinde deneyimlerini kendi ağzından duyabildim sorular sorabildim ve kendisini yakından tanıma fırsatı buldum. Işığını paylaşan Haluk Bey'e çok teşekkür ediyorum.

Ali Yirmidokuz
Uzman Psikolojik Danışman,
Eğitimci ve Yönetici

MATURE® Eğitim ve Aile Danışmanlığı Merkezi Kurucusu


Prof. Dr.

Haluk Yavuzer

1965 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Pedagoji Bölümü’nde meslek yaşamına başlamış, “Çocuk ve Gençlik Psikolojisi ile Eğitimi”ni uzmanlık alanı olarak seçmiştir.

Ana-baba eğitimini, çocuğun eğitimi ve gelişimi için zorunlu gören Yavuzer, üniversitenin önemli bir işlevinin de uygulama olduğu düşüncesinden hareketle “Ana-Baba Okuları'nı kurmuştur.

1989 yılından beri 27 ilde açılan ve 17 bin ana-babaya hizmet götüren bu etkinliğin yanı sıra Dr.Yavuzer, öğretmenlerin eğitimini amaçlayan “Öğretmen Sohbetleri”ni de yurt düzeyinde yayma çabasındadır.

Dr.Yavuzer, yayınlarının çoğunda, bilimsel bulguları hayata geçirerek ana-babaları çocuk eğitimi konusunda aydınlatmayı hedeflemiştir.

Doktora eğitiminden sonra Londra Üniversitesi’nde “Çocuk Psikolojisi ve Eğitimi” ile “Çocuk Suçluluğu” konularında çalışmalar yapmış olan Haluk Yavuzer’in, yurtiçinde ve yurtdışında yayınlanmış çok sayıda bilimsel çalışması bulunmaktadır.

Halen İstanbul Üniversitesi, Hasan Âli Yücel Eğitim Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

 
Yorumlar - Yorum Yaz
  
MATURE

     Telefon
     0.216.327 06 39
     0.533.262 54 57

          

 mature@mature.com.tr

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.839428.9549
Euro31.681531.8084
Takvim