MATURE®
Eğitim ve Danışmanlık Merkezi

Yurtta Barış, Dünyada Barış

Çocuk Gelişimi ve Eğitiminde 30 Yıl

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam13
Toplam Ziyaret85769
Bütün Dünya
Site Haritası

Deniz

                                   


BENİM ADIM DENİZ

MATURE ile ilk tanıştığımızda öncelikle bize beklentilerimizi sorması bizi çok mutlu etti ve hani içten içe insan kendine der ya, “evet doğru yerdeyiz”, işte öyle dedik bizde. Sonra Semra hanım ile tanıştık ve bizi tanımak için gösterdiği çaba bizi çok etkiledi, oradan çıktığımızda birbirimize şunu söylediğimizi hatırlıyoruz şimdi: “Evet, bizim kadar bu işi ciddiye alan birilerini bulduk”

Sonra Ev Öğretmeni'mizle tanıştık. Semra hanım bunun tamamen karşılıklı elektriklenme olduğunu söylemişti, haklıymış, doğru akımı kaptığınızda bunu anlıyorsunuz.

Oğlumuzun “Ayte”si Ayten hanım, 1 Ekim 2001 tarihinden beri, bizim evimizin oğlumuzdan sonraki en önemli parçası. Çünkü ona hayattaki en değerli varlığımızı emanet ediyoruz, o da bu emaneti teslim almanın sorumluluğunu en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyor, kendisine minnettarız.

Vefa Deniz henüz on beş günlük idi, Ayten hanım ile tanıştığında. Bizim birbirimizi tanımak için bir buçuk ay vaktimiz oldu, karşılıklı olarak beklentilerimizi anladık ve birbirimizi içimize sindirdik.

Her ay toplantılarımıza gelirken neşe ve merakla geliyoruz. Neşe ile geliyoruz, çünkü bu toplantılarda ekibimiz tamamlanıyor, merak ediyoruz çünkü bizlerin gözünden kaçan şeyleri ekibimizin diğer parçası olan MATURE yakalıyor, bizler edindiğimiz yeni bilgileri MATURE’ye taşıyoruz.

Sonuçta hepimiz Vefa Deniz’e bir şeyler katmaya çalışırken kendimize de çok şey katıyoruz.

Çalışan bir anne ve babanın çocuğu olan oğlumuzun eğitimi ile ilgili gönlümüz rahat, Ayten ve Semra teyzelerimizin oğlumuza kattıklarını artık çok rahatlıkla gözlemleyebiliyoruz.

MATURE ailesinin bir parçası olmak, çalışan anne ve babaların, yaşam prensiplerinden vazgeçmemelerini ve suçluluk duygularını en aza indirebilmelerini sağlıyor.Bunun için müteşekkiriz.

Hatice Tanrıverdi

12.09.2002
Benim "Ayte "m

Sevgili MATURE, Sevgili Semra teyzemiz,

Çok uzun zaman oldu değil mi?
Bugün cep telefonuma MATURE Pikniği ile ilgili SMS gelince hayatın gailesinden kendime biraz olsun vakit ayırıp artık size yazmayı ertelememeye karar verdim.

Nasıl isterdim İstanbul’da olabilmeyi ve pikniğe katılabilmeyi. Ancak o tarihte İstanbul’da olma imkanımız olamayacak maalesef.

İsterdim ki MATURE çocuklarının farklılığının bir canlı örneği de Vefa Deniz olabilsin minik kardeşleri ve onların aileleri için piknik boyunca. Ben oğluma baktığımda ne denli yoğun bir emeğin eseri olduğunu görüyorum.

Boşanmaların bu denli yoğun yaşandığı bir dönemde, özellikle belirtmek istiyorum ki, sizlerin desteği olmadan Vefa Deniz’i bugünlere bu haliyle getiremezdim ben tek başıma, bunun için ömrüm vefa ettikçe size minnettar olacağım.

Sizler ve sizler vesilesi ile hayatımıza giren Ayten teyzemiz, Bülent abimiz bizim ailemizin en önemli parçalarından, öyle olmaya da devam edecekler. Oğlum okulunda hala Bülent abisi ile ilgili kahramanlık hikayeleri yaratıyor, öğretmenleri Ayten teyzesinin benim öz ablam olduğunu düşünüyor.

Aile olmak için kan bağı yeterli değilmiş, onu öğrendim MATURE sayesinde, ailem ve MATURE ailesinin desteği ile biz büyüdük, artık ilkokul çocuğu olacağız birkaç ay sonra. Hatta belki de olduk bile, çünkü Vefa Deniz 3-4 ay önce kendi kendine okuma yazmayı söktü ve ilkokul öğretmenlerinden destek almaya başladı. Okuma isteği, merakı, ilgi alanları, dünyaya bakışı ve algılayışı ve davranışları ile okulunun örnek ve gözde öğrencilerinden biri olmayı başardı.

Amacımız her zaman onun mutlu olması idi, bu çaba hala devam ediyor elbette.

Birkaç kelime ile MATURE Çocukları’nı tanımlarsam derim ki onlar yoğun emek harcanan çocuklar ve her çocuk gibi bu emeği hak ediyorlar. Güzel olan şey, bu emeğin devamlılığının sağlanması konusunda da istikrarlılar, talepkarlar, bunun okul hayatları boyunca da devam edeceğini görebiliyorum şimdiden.

Pikniğe katılamasak da gönlümün sizinle olduğunu bilmenizi istiyorum. Bütün MATURE çocuklarını öpüyor, ailelerine selamlarımı gönderiyorum. Oğlum da kardeşlerini kucakladığını iletmemi söylüyor.

Keşke İzmir’de de olabilseydi MATURE…

Kocaman sevgilerimiz ve öpücüklerimizle…

Hatice Tanrıverdi ve Vefa Deniz Unan

28.05.2007
Yorumlar - Yorum Yaz
  
MATURE

     Telefon
     0.216.327 06 39
     0.533.262 54 57

          

 mature.egitim@gmail.com

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.787732.9191
Euro35.540735.6832
Takvim