MATURE®
Eğitim ve Danışmanlık Merkezi

Yurtta Barış, Dünyada Barış

Çocuk Gelişimi ve Eğitiminde 30 Yıl

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam13
Toplam Ziyaret85769
Bütün Dünya
Site Haritası

Kara Ailesi


KARA   AİLESİNoyan'ımız bu sene ilk okul 1. sınıfa başladı.

Merhaba Semra Teyzemiz, Ali Bey ve MATURE Ailesi

Noyan'ımız bu sene ilkokul birinci sınıfa başladı. Okuma-yazmayı bilerek ve iki basamaklı sayıları toplamayı öğrenmiş olarak.

Aslında bir bebeğin doğduğu andan itibaren öğrendiği göz ardı edilmezse sonunda Noyan gibi çocuklar yetiştirmek hiç zor değil. Biz bunu MATURE sayesinde başardık. Daha 2 aylıkken verdiğiniz dokunma, işitme ödevleri okul yaşına geldiğimizde başarı seviyemizi yukarılara taşıyan ilk yatırımlar oldu.

Astronot olmak istiyor. "Uzaylıları henüz gören olmamış " diyen öğretmenine " Dünya uzayın bir parçası değil mi? öyleyse bizler uzaylıyız, siz de bende uzaylı değil miyiz? Öyleyse neden uzaylı gören olmadı diyorsunuz? " diye açıklamalar yapıyor.

Hiç durmadan kitap okuyor. Gecen yıl "seker portakalı " kitabini beraberce okuduk. Kitabi okurken yorumlar yapıp sorular soruyordu. İnanılmaz bir hafıza.

Su aralar Basketbol ve buz patenine devam ediyor, bateri ve elektrogitar çalmak istiyor. Birer deneme dersi yaptık ve yeteneği olduğuna karar verildi. Gecen sene piyano çalmayı öğrendi. Satranç oynamayı öğrendi. Simdi okulda Fen Kulübüne katıldı ve yaptıkları deneyler çok ilgisini çekiyor.
Bir MATURE çocuğu olduğunu gururla herkese anlatıyoruz. Dilerim daha çok aile daha fazla bilinçle çocuk yetiştirmeyi başarır ve onlara da bize olduğu gibi paha biçilmez değerler katarsınız.

Biz Mature'yi hiçbir zaman unutmayacağız.

Sevgi ve saygılar

Gülizar ve Fırat Kara

16.08.2008

Tatilde Semra Teyzem'e gidelim

Noyan’ımız bu yıl 2 Mayıs’ta 5 yaşını dolduruyor. Gururla yazıyorum anaokuluna ilk başladığı günden beri MATURE çocuğu olma farkını her alanda gösterdi. Okul toplantılarında hep örnek öğrenci olarak anlatılması beni çok mutlu ediyor. İster inanın ister inanmayın her defasında aklımdan MATURE’yi geçirip Semra hanım’a Ali Bey’e ve Münevver hanım’a duymasalar da sonsuz teşekkür ediyorum. 

10 gün önce Noyan’ın anaokuluna Rehberlik öğretmeni ile toplantı yapmaya davet edildim. İlk kez bu şekilde bir davet aldığım için biraz endişe duydum. Ama toplantıda duyduklarım karşısında dünyada bir anneyi daha çok mutlu edebilecek, gurur duymasını sağlayacak başka bir şey olamayacağını hissettim. Noyan’ın her alanda çok yetenekli olması ve bu yeteneklerinden kendisinin haberdar olması, kendine çok güvenmesi, rahatça ve yerinde duygularını ve düşüncelerini ifade edebilmesi, analitik düşünce, problemi keşfetme ve çözüm bulma becerisi öğretmenlerini hayran bırakıyormuş.

Malesef yoğun iş temposunda ben Noyan’la ancak akşamları 1 veya 2 saat vakit geçirebiliyorum ve bu doğduğundan beri hep böyle. Hiçbir zaman ona eğitsel bir katkıda bulunamadım. En fazla yapabildiğim oyun oynayıp sohbet etmek ve öpüp koklamak. Ev öğretmenimiz ve MATURE olmasaydı bu kadar güzel bir çocuk yetiştirmem söz konusu bile olamazdı. Ne mutlu bana doğru karar vererek MATURE ile çocuğumu büyütüyorum. 3 yıldır ev öğretmenimiz olmamasına rağmen hemen hemen her gün evimizde MATURE adının geçmesi tesadüf olamaz. Hala ziyaretler yapıyoruz gerektiğinde danışıyoruz. 

Bir dönem Noyan ile aramızda büyük çatışmalar yaşıyorduk. Ne yaparsak yapalım evde kural tanımaz çileden çıkarır bir tavır almıştı. Artık sabrımız tükenmek üzereyken MATURE’ye gittik. Semra Hanım inanmaz gözlerle bizi ve Noyan’ı dinledi. Hayretler içindeydi. Çünki Noyan Semra Hanım için de mükemmel bir çocuktu. Bize tavsiyelerde bulundu ve değişiklik olmazsa yeni bir görüşmeye davet etti. Ama bu 1 saatin sonunda inanamayacaksınız bir mucize gibi arabanın arka koltuğundan ufacık bir kafa bize şunları söylüyordu : ‘Anne baba ben bir daha böyle davranmayacağım’. O dakika tüm sorunlar sona erdi. Ertesi sabah Semra Hanım’a telefon ettim ve bana ‘Noyan’ın doğduğundan beri düzenli MATURE toplantılarına alışık olduğundan toplantı yapma ihtiyacı olduğunu bu yüzden bu sorunları yaşamış olabileceğimizi söyledi. Kırk yıl düşünsek aklımıza bu gelmezdi. MATURE bu ve buna benzer hayatımıza kattığı renk ve çözümlerle benim için her zaman saygı ve sevgiyle andığım bir yer olacak. 

Noyan sömestr tatilinde karne alacağı ve bu yarı dönemde yaptığı faaliyetleri eve getireceği için Semra Teyzesini ziyaret etmek istediğini söyledi. Bu Noyan’ın kendi düşüncesi. O kadar alışmış ki yaptıklarını Semra teyzesi ile paylaşmaya ‘Semra Teyzem’e gidelim’ demeden edemiyor. MATURE Noyan’ın da hayatının en önemli parçası. İyiki varsınız, iyiki sizi tanıdık. Sömestr tatilinde görüşmek dileğiyle.

Sevgiyle kalın.

Gülüzar Kara 25.01.2007

 


Yorumlar - Yorum Yaz
  
MATURE

     Telefon
     0.216.327 06 39
     0.533.262 54 57

          

 mature.egitim@gmail.com

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.787732.9191
Euro35.540735.6832
Takvim