MATURE®
Eğitim ve Danışmanlık Merkezi

Yurtta Barış, Dünyada Barış

Çocuk Gelişimi ve Eğitiminde 30 Yıl

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam38
Toplam Ziyaret81459
Bütün Dünya
Site Haritası

Koçak Ailesi


KOÇAK   AİLESİSelin

Değerli Mature Ailesi,

Sevgili Semra Hanım, Ali Bey, Yüksel Hanım, Nurşen Teyzemiz, Ester Öğretmen ve 6 yıl boyunca kardeş gibi olduğumuz adını sayamadığım ailenin diğer sevgili fertleri, hepinize Merhaba!

Tam 6 yıl önce herkesinki gibi bizim için de çok değerli olan kızımızın bakımı için yüreği sevgi dolu, şefkatli, sağlıklı, güvenilir, eğitimli, çalışma saatleri bize uyacak, yakın bir yerde oturan bir hanım nasıl olup ta bulacağız endişesi, hatta korkusu içinde ilk defa ofisinizden içeri girdik.

Doğrusu ya insan bazı konuların önemini, başına gelmeden tam kavrayamıyor, bilemiyor. Çalışan anne babalar için evde kalan çocuklarının nasıl bakılacağı, çocuğu büyütürken karşılaşılacak çok sayıda sorunla nasıl başa çıkılacağı ve daha bir çok konuda insan zaman zaman gerçekten çaresiz kalabiliyor.

İşte böyle durumlar için size destek olabilecek bir kurum ya da insanlar aradığınızda bu amaçlı kurumların sayısının çok az olduğunu ve gerçek anlamda sistemli ve bilimsel olarak çalışan kurumların bir yada ikiyi geçmediğini görüyorsunuz.

Kafamız karışık, heyecanlı ve belki de biraz ümitsiz bekleme salonuna alındık. Sonra kapıda Ali Bey göründü. İnsanı rahatlatan sıcak ve içten tavrıyla bize Mature ve felsefesi hakkında uzun uzun bilgi verdi. İçimizdeki karamsarlık dağılmıştı. Sonra Semra Hanım geldi, onunla da uzun uzun konuştuktan sonra artık yüzlerimiz gülüyordu. Doğru yerde olduğumuzu anlamıştık.

Sonra Nurşen Teyzemizle tanıştık ve tam 5 yıl hiç kesintisiz; çocuk, anne-baba, ev öğretmeni ve danışmanımızdan oluşan geniş bir aile gibi el ele vererek kızımızı büyüttük. 

Sevgili Semra Hanım bu süre boyunca gerçekten bizleri de eğitti. Her ay yaptığımız toplantılarda her konuyla ilgilendi, her detayı bizimle paylaştı gerektiğinde bizi uyardı kızımızı kendi kızı gibi gördü ve en önemlisi her soruna mutlaka bir çözüm üretti.

İlk üç yaş, anaokulu derken artık okullu olduk. Ama Mature ile olan bağlarımız kopmadı. Bu altıncı senemiz, yine biraya geliyoruz artık büyüdüğümüz için Yüksel Abla’mızdan danışmanlık alıyoruz ve Semra Hanım yine her türlü sorunumuzda yanımızda ve hemen çözüm üretiyor.

Eski Ev Öğretmenimiz ile sık sık telefonlaşıyor, fırsat buldukça bir araya geliyoruz. Başımız sıkışırsa koşa koşa gelip bize destek oluyor.

Bütün bunları yaşayınca; ne diyeyim ‘İyi ki varsınız’. 

Tüm Mature ailesini sevgiyle kucaklıyoruz.

Dr. Hikmet Koçak

Prof. Dr. Taner Koçak

26 Temmuz 2003
Yorumlar - Yorum Yaz
  
MATURE

     Telefon
     0.216.327 06 39
     0.533.262 54 57

          

 mature.egitim@gmail.com

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.382232.5119
Euro34.402534.5404
Takvim