MATURE®
Eğitim ve Danışmanlık Merkezi

Yurtta Barış, Dünyada Barış

Çocuk Gelişimi ve Eğitiminde 30 Yıl

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam12
Toplam Ziyaret85768
Bütün Dünya
Site Haritası

Özelli AilesiÖZELLİ  AİLESİ
Eylül
Sevgili Semra Hanım ve Ali Bey,
Sizlerin şahsında tüm MATURE ailesine bu mektubu yazmak istedim.
Eylül’e 40 günlükten bu yana hayatla baş ederken sevmenin ve sevilmenin önemini öğreten Şükran Hanım’la sizin sayenizde tanıştık. Sizinle ise eşim Medet’in ablasının da bir MATURE annesi olması sayesinde tanışmıştık.
3 yılın tamamlanmasına sayılı günün kaldığı şu günlerde MATURE Ev Öğretmeni, MATURE çocuğu olmak kadar MATURE annesi olmanın da ne kadar özel bir durum olduğunu kavrıyorum.
Çevremde farklı ülkelerden farklı şekillerde çocuklarına bakıcı/abla/teyze bulmaya çalışan ama neredeyse ayda bir yeni bir arayışa girmek zorunda kalan o kadar çok anne-baba vardı ki MATURE sisteminin istikrarı beni hep rahatlattı.
Eylül, Ağustos 2009 itibariyle okula başladı ve çok mutlu. Ama hala Şükran Hanım’la yarım gününü geçiyor olduğu için bu güzel 3 yılın sonuna yaklaştığının tam farkında değil. Eminim bu süreci de onun baş edebileceği yöntemlerle kolayca atlatabileceğiz, aynı süt bebekliğinden çıkışı, tuvalet eğitimi, benim seyahatlerime adapte olması gibi.
Burada bulduğumuz güven hissi, çocukları en hassas noktaları olan biz aileler için çok önemli. Düşünün, 4 gün boyunca bir başka ülkede olacaksınız ve kızınız ateşli bir grip geçiriyor. Ama 4 gün sonunda eve dönüşte içiniz ferah, çünkü biliyorsunuz ki acil durumlarda tecrübeli eller gereken koordinasyonu babasıyla sağlamış ve her şey yolunda. Bu güven hissi ve sevgiyle şekillenmiş ve zihinsel gelişiminin en önemli 3 yılını doğru insanla geçirmiş bir çocuğum olduğu için şanslıyım.
Bu şansa tekrar sahip olabileceğimizi düşünerek Eylül’ün hayatta paylaşmayı ve dayanışmayı en derinden yaşayabileceği kardeşlik hissini yakalayacağını ümit ettiğimiz ailenin 4.bireyinin doğumu için hazırlıklara başladık bile.
Eylül’ün bu süreci en sağlıklı şekilde atlatması yönünde tedbirleri ise yine MATURE ile görüşeceğiz. Bu arada Şükran Hanım’ın sağlık veya ailevi sebeplerle aldığı zorunlu izinlerde Hızır gibi yetişen Ayşe Hanım’ı, Mine Hanım’ı, Nükhet Hanım’ı ve Rabia Hanım’ı unutmamak lazım. Onlar sayesinde insanın en zor anında işleyen sistemin ne kadar geçerli olduğunu öğrendik. Bir yarım gün içinde Semra Hanım yardımımıza koşması sayesinde Şükran Hanım’ın yokluğunu tolere edemeyen, anneanne – babaanne ve dedelerin bizimle aynı şehirde yaşamamasının zorluğuna ve yüksek tempolu iş yükümüze rağmen her zaman Eylül’ün çok kısa sürede kaynaştığı ev öğretmenleri ile tanışma fırsatı bulduk.
Şükran Hanım’la Eylül’ün dostluğu gibi yeni bir dostluğun arifesinde olduğumuzu bilmek heyecanlandırıyor, sizleri tanıdığımıza çok mutluyuz ve Eylül’ün ileride Şükran Hanım’ın tuttuğu defterleri ve değerlendirme formlarını okuduğunda neler hissedebileceğini tahmin bile edemiyorum.
Çok hayırlı bir iş yapıyorsunuz, teşekkürler.
Eylül, Aslı ve Medet Özelli
19 Ağustos 2009

 


Yorumlar - Yorum Yaz
  
MATURE

     Telefon
     0.216.327 06 39
     0.533.262 54 57

          

 mature.egitim@gmail.com

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.787732.9191
Euro35.540735.6832
Takvim