MATURE®
Eğitim ve Danışmanlık Merkezi

Yurtta Barış, Dünyada Barış

Çocuk Gelişimi ve Eğitiminde 30 Yıl

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam35
Toplam Ziyaret83300
Bütün Dünya
Site Haritası

Tunçaral Ailesi

TUNÇARAL  AİLESİ


Defne ve Derya Tunçaral

Ali Bey ve Semra Hanım,

1997 yılından beri tanışıyoruz. Büyük çocuğumuz Derya'nın doğumundan sonra. Çalışan bir anne-baba olarak çocukla evde kalabilecek, ihtiyaçlarını giderebilecek, güvenilir, becerikli, titiz, yardımsever ve yardım alır birisine ihtiyacımız olduğunu hissetmemiz, MATURE diye bir sistemin ve yaklaşımın olduğunu, annesinin işyerinde benzer deneyimleri yaşamış olumlu örneklerden duyup öğrenmemiz ve sizlerle tanışmamız o yıla rast gelir hatırlarsınız.

Oğlumuz Derya'nın 4-5 aylık bebeklikten anaokuluna başladığı güne ve kızımız Defne'nin neredeyse doğumundan bugüne kadar yanında olan, eğitimini üstlenen, takibini ve gelişimini bir anne baba gibi üstlenen ev öğretmenlerini sizin aracılığınızla bulabildik ve katkılarınızla bugüne getirebildik.

Defne 4 yaşını doldurdu ve artık o da anaokulu öğrencisi olarak MATURE sisteminden mezun olacak. 2005 yılı bizim için çocuklarımızın MATURE'den mezuniyet yılı. Derya ilkokulda ikinci sınıf öğrencisi ama evde bir MATURE öğretmeni olduğundan hala gerçek mezun sayılmaz değil mi?

Bugüne kadar çocuklarımıza ve bize kazandırdığınız benzersiz becerilere teşekkür etmek için yazıyoruz. Herkese örnek olsun diye.

Az önce bir arkadaşıma sizi referans verdim şu cümlelerle:

  1. "web sitelerini gezebilirsen(iz) -bence eşin de bakmalı- ve orada açıklanan hususlar ilginizi çekerse ve de konuya "birlikte" inanırsanız onları arayın...

  2. Oraya onlara güvenerek gidin çünkü gerçekten "uzman"lar. Hem ana babayı hem çocuğu hem de çocuğa öğretmenlik yapanı eğitiyorlar.

  3. Bu anlamda, eleman temin eden bir ajans değil bir eğitim merkezidirler. Çocuğun dışında ebeveyne ve öğretmene de periyodik eğitimler veriyorlar.

  4. Onlara karşı açık olun. İstediğiniz tüm özellikleri çekinmeden söyleyin...

Oraya onlara güvenerek gidin, çünkü gerçekten "uzman"lar.

Eminim ki size ve çocuğunuza en uygun kişiyi temin edeceklerdir"

Sistemden faydalanabilmek için ona inanmak gerek

"Sistemden faydalanabilmek için ona inanmak gerek" demişti Ali bey. 1997'den bugüne her eğitim toplantımıza "tam zamanında" ve belki bir iki "çok önemli ve zorunlu" erteleme ve meşguliyetler dışında eksiksiz katıldık.

Semra hanımdan, yol göstericiliğinden ve bugüne kadar Derya ve Defne'ye ev öğretmenliği yapan Süeda Hn, Cihannur Hn, Hande Hn ve Nurgül Hn.dan çok şeyler öğrendik.

Hiçbiri ile bir sorunumuz olmadı.

Sisteme ve önerdiklerine uymanın ya da en azından uymaya çalışmanın, sorunların doğmadan giderilmesi yolundaki en önemli atlama taşı olduğuna inananlardanız.

Bu mektubumuzun amacı, MATURE ile bugüne kadar paylaşılanlara teşekkür etmekle birlikte, MATURE eğitimlerini ve sistemini merak eden ailelere bir çeşit yol göstermektir.

Aday aileler sistemin yararına ve doğruluğuna inanırlar ve düzgün olarak işletirlerse, meyvelerini de o derecede olgun olarak alabilirler. Tunçaral ailesi buna bir örnektir.

Evimizde iki çocuk var 4 ve 8 yaşlarında. Her ikisi de bulundukları yaşlar itibarıyla daha ilerisini gösteriyorlar.

Zekâları ve yaratıcılıkları, konuşma, ifade etme ve iletişim kurmadaki yetenekleri, özgün bireysel becerileri, tümü, bu sistemin öngörülerinin mümkün en yüksek oranda sağlanmasına çalışılması ile oldu.

Buradan veda etmek gibi bir niyetimiz yok. Şimdilik birinci fazdan mezun olduk. Belki torunlarımıza da MATURE eğitimi alacağız. Kim bilir.

Tunçaral ailesi 

22 Nisan 2005

 Yorumlar - Yorum Yaz
  
MATURE

     Telefon
     0.216.327 06 39
     0.533.262 54 57

          

 mature.egitim@gmail.com

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.098532.2271
Euro34.815134.9546
Takvim