MATURE®
Eğitim ve Danışmanlık Merkezi

Yurtta Barış, Dünyada Barış

Çocuk Gelişimi ve Eğitiminde 30 Yıl

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam35
Toplam Ziyaret81456
Bütün Dünya
Site Haritası

Nilgün Erkmen

NİLGÜN ERKMEN


MATURE'yle çalışmaya 96 yılında başladım. Yaklaşık on yıldır MATURE ailesinin üyesiyim ve bundan büyük mutluluk duyuyorum. MATURE'nin kurucuları Semra Hanım ve Ali Bey kişilikleri ve yaptıklarıyla çok özel insanlar.

MATURE'nin yaşamıma büyük katkıları oldu. Ev öğretmenliği bir iş olmaktan öte, kişinin yaşamına anlam ve sevgi katan bir meslek.

Hayata ve kendime bakışımı değiştirdi. MATURE'de  "eğitim"in ne olduğunu, kişisel gelişimin, sevginin ve bilginin insan yaşamındaki önemini daha iyi kavradım.

Tüm MATURE ailesine sonsuz teşekkürler ve sevgiler, sizlerle çalışmak büyük bir ayrıcalık.

Nilgün Erkmen

21 Kasım 2005

Renkler

Yeşil çalışkandır,
Kırmızı yaramaz,
Sarı uykucu,
Ben okuluma giderim,
Yeşil gibiyim.

Beyaz anne renktir,
Tüm renkler beyazdan doğar.
Siyah canavara benzer,
Hepsini yutuverir.

Mor romantiktir,
Hemen aşık olur.
Mavi neşelidir, 
Kahverengi karamsar.
Turuncu hep afacan,
Pembe duygusal ve sevecen.

Pekii!
Gri neden hiç gülmez ki ...
Anlaşıldı !
Hemen gıdıklayalım.

Yazanlar 
Kubilay Kılıç ve
Nilgün Erkmen


MATURE'de çeşitli yaş gruplarından çocuklarla yapmış olduğum Çalışmalardan çok özel olan bir tanesini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Kubilay'la ilk tanışmamız 11 Aralık 2001 günü gerçekleşti. Kubilay'ın Geçirdiği ciddi bir ameliyat sonrasında sağlığı düzelmişti. Bununla birlikte Doktoru Kubilay’ın biraz daha dinlenip, tedavisinin devam etmesinin uygun olacağını söylüyordu. Bu Kubilay’ın anaokuluna devam edemeyeceği anlamına geliyordu.

Kubilay ise son derece hareketli, sosyal, meraklı, öğrenme potansiyeli yüksek, kıpır kıpır bir çocuktu. Tanıştığımız ilk gün hemen kaynaştık. Birlikteliğimizin birinci yılı onun yeteneklerini ortaya çıkarabilmesi ve doğru alışkanlıklar geliştirebilmesi için ortam yaratan, becerilerini gösterebilmesi adına resimler yaptığımız, şarkılar öğrendiğimiz, oyunlar oynadığımız, MATURE 'nin Eğitim programını uyguladığımız ve ilkokula hazırlık yaptığımız bir yıldı. Kubilay'la bireysel çalışmalarımızın yanı sıra sitenin bahçesinde tüm oyun Arkadaşlarıyla grup çalışmalarında da bulunduk. Birlikte resimler yaptık, Sergiledik, bilmece yarışmaları ve spor aktiviteleri yaptık, grup oyunları oynadık...

Kubilay yedi yaşına gelmişti ve okul zamanı yaklaşmıştı. Doktoru Kubilay'ın sağlığının çok iyi olduğunu, iki ay sonunda tedavisinin Biteceğini söylüyordu. Kubilay'ın okula iki ay devamsızlıkla başlaması Derslerinden geri kalacağı anlamına geliyordu. MATURE danışmanımız Semra Hanım ve danışman öğretmenimiz esin hanım’la Kubilay için en iyi formülü geliştirdik. Kubilay okula gidemiyorsa biz okulu ona getirmeliydik. En iyi Kararı verdiğimizi, en doğru şekilde çalıştığımızı mutlulukla görüyoruz.

Kubilay’la tüm sene ilkokul müfredatı ne ise aynen uyguladık. Danışman Öğretmenimiz Esin Hanım deneyimli bir ilkokul öğretmeniydi ve bize Çalışmalarımızda ışık tuttu. Kubilay sene boyunca tüm derslerinde ve ikinci Sınıfa geçiş sınavında çok başarılı oldu. Okula kendine güvenen, başarı duygusunu bilen mutlu bir öğrenci olarak başladı.

Şu an Kubilay okulunun en başarılı ve sevilen öğrencileri arasında. Bizim mutluluğumuzun ise tarifi imkânsız. Bu güzelim çalışmada yer aldığım, Kubilay'ı, kılıç ailesini ve MATURE 'yi tanıdığım için çok mutluyum. Artık Kubilay kendi ayakları üzerinde başarılara koşuyor. Biz ise sevgileri paylaşmak için hep bir arada olacağız...

21 Kasım 2005
Nilgün Erkmen


Yorumlar - Yorum Yaz
  
MATURE

     Telefon
     0.216.327 06 39
     0.533.262 54 57

          

 mature.egitim@gmail.com

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.382232.5119
Euro34.402534.5404
Takvim