MATURE®
Eğitim ve Danışmanlık Merkezi

Yurtta Barış, Dünyada Barış

Çocuk Gelişimi ve Eğitiminde 30 Yıl

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret85773
Bütün Dünya
Site Haritası

Doğumdan Okula Danışmanlık


DOĞUMDAN OKULA KADAR DANIŞMANLIK0-6 Yaş Arası Çocuklarımız
Bebek veya çocuk, anababası ve çocuğa bakan kişi ile gelerek gelişimsel olarak uzman tarafından gözlemlenir.
Uzman bebek veya çocuğu, oynarken, ailesi ile ilişkisini gözlemleyerek, aileye sorular sorarak çocuğu neleri yapıp yapamadığını öğrenir.
Ailenin çocuğu ile ilgili sormak istediği sorular cevaplandırılır.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi uzmanlarının hedefi, kendi kendine yetebilen, özbakım ihtiyaçlarını karşılayabilen (çatal kaşığa hakim olabilme, kendi başına bardaktan su içebilme, ellerini yıkama kurulama, diş fırçalama, tuvalet ihtiyacını karşılayabilme, kendi başına giyinip soyunabilme) sorumluluk alabilen, duygularını ifade edebilen çocuklar yetiştirebilmektir.
0-3 yaş eğitiminde amaç, yuvaya başlayıncaya kadar olan sürede çocuklarımıza sağlıklı gelişmeleri için uygun bir ortam hazırlamak, gelişmeleri için desteklemek ve yapabilmeleri için fırsat vermektir.
Başardığını gören çocuğun özgüveni gelişir. Kendini sevmeye ve kendine güven duymaya başlar.
Aile danışmanlığı toplantılarında aileye çocuğunun yaş dönemi ile ilgili bilgiler aktarılırken, yaş düzeyine gelişim durumuna uygun programlar amaçlara ulaşmak için belirlenir.
Özgüveni gelişmiş bir çocuk gelişiminin diğer basamaklarını rahatlıkla tırmanmaya başlar.
Aileye çocuğun içinde bulunduğu dönem özellikleri ile ilgili bilgiler aktarır. Böylece, ailenin, çocuğundan daha az veya daha çok beklenti geliştirmesi (istemeden, farkında olmadan çocuğuna zarar vermesi de denebilir) önlenmeye çalışılır.
Uzman gözlemler ve aileden elde ettiği bilgilere göre bir sonraki dönemin eğitim/oyun programını aileye verir, nasıl uygulanacağını anlatır.
Aileye çocuklarının ve kendilerinin ihtiyaçlarına göre kitaplar, eğitim oyuncakları ve araç gereçler önerir.Yorumlar - Yorum Yaz
  
MATURE

     Telefon
     0.216.327 06 39
     0.533.262 54 57

          

 mature.egitim@gmail.com

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.787732.9191
Euro35.540735.6832
Takvim