MATURE®
Eğitim ve Danışmanlık Merkezi

Yurtta Barış, Dünyada Barış

Çocuk Gelişimi ve Eğitiminde 30 Yıl

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret85773
Bütün Dünya
Site Haritası

İlk Tanışma


İLK   TANIŞMA


Ev Öğretmenliği®
 SistemiEv Öğretmenliği sistemi, çocuklarına nasıl yararlı olacağı konusunda ailelerimize rehberlik ettiğimiz Aile Danışmanlığının ekip çalışması şeklidir. Ev Öğretmenliği sisteminin çocuklarımıza olan katkısı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu sistemden yararlanmak isteyen ailelere daha fazla katkıda bulunabilmek için 2 yıldır araştırmalar yapmaktaydık. Kurucularımız ve danışmanlarımızın yaptığı araştırmaların sonuçlarını değerlendirdik.

Ev Öğretmenliği® sistemi önce aile danışmanlığı alan ailelerde çok yararlı olmuştur. Aile Danışmanlığı alan aileler çocuklarının gelişim durumunu görebilmektedir. Bu bilgi ailelerimizin çocuklarına yararlı olabilecekleri en uygun yöntemi seçebilmelerine yardımcı olmaktadır.

Bu nedenle Ev Öğretmenliği sisteminden yararlanmak isteyen aileler önce çocuklarının gelişiminin gözlemlendiği aile danışmanlığı almaktadırlar. Bu görüşme Aile Danışmanımızın çocuk ve aile için en uygun MATURE hizmetinin belirlenmesinde yardımcı olmaktadır. Danışmanımız bu görüşme sonucunda MATURE®nin çocuğa yararlı olabileceği en uygun hizmet konusunda aileyi bilgilendirmektedir.

Aile Danışmanı Ev Öğretmenliği Sistemini aile ve çocuk için uygun bulduğunda, aile bekleme sürecine girmektedir. Ev Öğretmeni sayısının az olması nedeniyle aile sisteme katılabilmek için uzun bir süre bekleyebilir. Bazen katılma fırsatı bulamaktadırlar.

Sınırlı sayıdaki Ev Öğretmeni, bekleyen ailelerin içinden kendilerine uygun olanları seçmektedirler. Uygunlukta kullandıkları ölçütler, çalışma saatleri, ulaşım kolaylığı, başarılı olacakları yaş grubu, çocuğun özellikleri, ailenin çocuğunun eğitimine ve MATURE®nin uzmanlığına önem vermesidir.

Amacım çocuğunuza yararlı olmaktır.

Sevgilerimle,

Semra Yirmidokuz

Uzman Psikolojik Danışman,
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı

MATURE®nin Kurucusu

 


Yorumlar - Yorum Yaz
  
MATURE

     Telefon
     0.216.327 06 39
     0.533.262 54 57

          

 mature.egitim@gmail.com

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.787732.9191
Euro35.540735.6832
Takvim